Salkantay Trek

Program

Vrchol Salkantay (6,372 mnm) byl považován za svatou horu už od dob Inků a okolní horské chodníky jsou částí velké sítě inckých cest, která čítá cca 40.000 km po celé části Jižní Ameriky, kde kdysi byla Incká říše.

Tento trek je víceméně věnován rozmanité přírodě, kterou budete mít možnost obdivovat po celou dobu. Jak od velikánů Andského pohoří a chladnějšího podnebí, tak po vyšší džungli s tropickými teplotami a koupáním v termálních pramenech. A jako závěr treku bude návštěva Machu Picchu

DEN 1: CUSCO – MOLLEPATA – SORAYPAMPA

Vyzvedneme Vás z hotelu v 5.00h ráno a vydáme se na 4hod cestu do malebného městečka Mollepata v údolí řeky Apurimac. Tady také začne náš trek. Vydáme se směrem k údolí řeky Rio Blanco (Bílá řeka), kterou napájí dva ledovce, jeden z hory Salkantay  a druhý z hory  Humantay. Dorazíme do kempu v  Soraypampa (3900 mnm). Po chvilce odpočinku budeme mít možnost navštívit Lagunu Humantay (4200 mnm). Po návštěvě Laguny se vrátíme do kempu a tady přenocujeme.

Délka treku: 5 hod

DEN 2: SORAYPAMPA – CHAULLAY

Po snídani vyrazíme vzhůru k prúsmyku Salkantay (4600 mnm). Tato část výstupu bude trvat asi 3 hod. Z nejvyššího bodu našeho treku se nám naskytnou pohledy na věčně zasněžené vrcholy Humantay  a Salkantay. Průsmykem přejdeme do údolí Santa Teresa. Zbytek cesty budeme už jenom klesat. Po několika zastávkách na odpočinek a oběd dorazíme do Chaullay, místní komunity a zde v kempu povečeříme a přenocujeme.

 

Délka treku: 9 hod 

 

DEN 3: CHAULLAY – SANTA TERESA

Tato část treku se koná ve vyšší džungli, zhruba od 2000 mnm do 1500 mnm. Podnebí je subtropické, teplé. Doporučujeme s sebou repelent, protože v těchto výškách už se vyskytují i komáři. Nádherným údolím se dostane do městečka Santa Teresa. Toto místo je známé tím, že v roce 1998 bylo zničeno sesuvem půdy. Následně bylo obnoveno a dnes žije prosperujícím životem. Pěstují se tady pomeranče, banány a další ovoce. Po ubytování se v kempu navštívíme místní termální prameny v Cocalmayo

 

Délka treku: 6 hod

DEN 4: SANTA TERESA – AGUAS CALIENTES

 

Dnešní část treku nás povede údolím řeky Vilcanota (Svatá řeka) do Hydroelektrárny Santa Teresa. Od elektrárny budeme pokračovat podél železniční tratě do  Aguas Calientes (možnost pokračovat do Aguas Calientes i vlakem). V Aguas Calientes se ubytujeme ve 2* hotelu a po večeři bude možnost navštívit termální lázně.

Délka treku: 6hod

DEN 5: AGUAS CALIENTES – MACHU PICCHU – CUSCO

Brzy ráno se autobusem dopravíme do citadely  Machu Picchu. Po zhruba 2 hodinové přehlídce s výkladem budeme mít 2 hodiny na vlastní prohlídku a pořízení fotografií. Odpoledne se vrátíme autobusem do Aguas Calientes. Po obědě se vlakem vydáme do Ollantaytambo, kde přestoupíme na autobus a vrátíme se zpátky do Cusca a Vašeho hotelu.

Cena

od 6.000 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

5 dni / 4 noci

Zahrnuje
 • doprava - z Cusca do Mollepata

 • profesionální průvodce

 • koně určené k nošení vybavení a osobních vecí (max 5kg na osobu)

 • kuchař

 • kuchyňský stan, jídelní stan, WC stan

 • strava na treku - (4x snídaně, 4x oběd, 4x večeře, včetně vegetariánské volby)

 • osobní stan a matrace

 • hotel v Aguas Calientes

 • vstup do Machu Picchu

 • doprava z Aguas Calientes do Cusca

Nezahrnuje
 • strava - snídaně první den, oběd poslední den

 • spací pytel

 • taška na osobní věci pro nosiče

 • osobní baťůžek (láhev na vodu, lampička, teplé oblečení, pršiplášť, opalovací krém, repelent, pokrývka hlavy proti slunci)

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now