Peru - Klasik (16 dní)

Peru 16.png

Termíny

20.4. - 5.5. 2020

13.7. -28.7. 2020

28.9. - 13.10. 2020

Lima - Huacachina - Paracas - Nazca - Arequipa - Kaňon Colca - Puno - Jezero Titicaca - Cusco - Machu Picchu - Laguna Humantay/Barevná Hora - Lima

Projedeme se lodí kolem Ostrovů Ballestas v Pacifickém oceánu a bugatkou v pouštních dunách u Oázy Huacachina. Proletíme se nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti Nazca. Obeznámíme se s historií "Bílého města" - Arequipa a jeho Juanitou - zmrzlou mumií mladé incké dívky obětované inckým Bohům. Pokocháme se plachtícími Kondory Andskými v Kaňonu Colca. Seznámíme se se životem komunit na nejvýše položeném splavném jezeře světa - Titicaca. Následně se přesuneme do královského města Inků, Cusca a objevíme krásy ztraceného města Inků, Machu Picchu. V rámci volného dne v Cuscu si budeme moct vybrat mezi třemi aktivitami: výlet na Barevnou Horu nebo Horskou Lagunu Humantay nebo výlet Jižním údolím Cusca. Po návratu do Limy objevíme její historii a naučíme se připravovat skvělé peruánské pokrmy a ochutnáme při degustaci světoznámý peruánský alkoholický nápoj Pisco.

DEN 1: EVROPA - LIMA

Přílet do Limy a ubytování v hotelu.

DEN 2: LIMA - PARACAS - HUACACHINA

Brzy ráno se autobusem vydáme do Paracasu, kde podnikneme plavbu lodí po Ostrovech Ballestas, taky známé pod jménem Malé Galapágy. Po 15 minutách dorazíme k enigmatickému znaku El Candelabro (Svícen), kde nám budou objasněny různé teorie jeho vzniku. Dále budeme pokračovat zálivem Paracas mezi jednotlivými skalními ostrovy, kde budeme pozorovat různé mořské živočišné druhy jako mořský lvouni, tisíce mořských ptáků lovících ryby apod. V zhruba 10.00h se vrátíme do přístavu.


Po hodinové přestávce pojedeme na exkurzi do Národní rezervace Paracas. Navštívíme interpretační centrum, kde nám vysvětlí vše týkající se fauny v rezervaci. Následně budeme pokračovat v exkurzi po poloostrovu Paracas, kde uvidíme různé pouštní útvary vytvořeny větrem, různobarevné plochy, skalní útvary na pobřeží vytvořeny působením mořské vody. Dále navštívíme krásné pláže jako: Playa Yumaque, Playa Roja, Playa Lagunillas. Tady budeme mít čas poobědvat naproti pláži a procházet se v okolí. Odpoledne se přesuneme autobusem do oázy Huacachina a tady přenocujeme.​

DEN 3: HUACACHINA - NAZCA

Dopoledne uskutečníme výlet bugatkou po pouštních dunách a vyzkoušíme si Sandboarding. ​ Poobědváme v restauraci na břehu Oázy a odpoledním autobusem se přesuneme do pouštního města Nazca, známého svými geoglyfy (čarami a obrazci v poušti). Ubytujeme se v hotelu a povečeříme v některé z místních restaurací.

DEN 4: NAZCA - AREQUIPA 

Volitelné: Po snídani se přesuneme se na letiště María Reiche, kde se před letem podíváme na informativní video o záhadných liniích a obrazcích v poušti. Následně nastoupíme do letadla typu Cessna, 3-5 pasažérů, a vydáme se na přelet pouští. Každý pasažér má garantováno místo u okénka letadla, aby mohl pozorovat terén. Délka letu je přibližně 40 min a po dobu tohoto letu budeme pozorovat obrazce v poušti, které mají různé tvary: kondor, kolibřík, ruce, kosmonaut, strom, pelikán, pavouk, opice, pes, velryba, ještěr. Dále uvidíme stovky linií a geometrických útvarů protínajících místní poušť a připomínají obrovské přistávací plochy.

Volitelné (pro ty, kteří nechtějí letět) - Nekropole Chauchilla: Vydáme se soukromou dopravou do 27 km vzdáleného města mrtvých – hřbitov Chauchilla. Budeme si moci prohlídnout mumifikované lidské pozůstatky dávné místní kultury společně s jejich obětními dary jako jsou textilie, keramika, pohřební předměty. Také navštívíme malé místní muzeum, kde je k vidění mumie dítěte a fotografie archeologických výzkumů.

Nočním autobusem se přepravíme do města Arequipa.

DEN 5: AREQUIPA

Ráno se po příjezdu do Arequipy ubytujeme v hotelu a odpočineme po celonoční jízdě autobusem. Prohlídku města začneme návštěvou Klášteru Santa Catalina, založeného v roce 1580. Po obědě se vypravíme na prohlídku města známého jako "Bílé město" (ke stavbě budov se používal kámen "sillar", který je vulkanického původu). Dále navštívíme Jezuitský kostel Tovaryšstva Ježíšova, čtvrť Yanahuara odkud se budeme moct pokochat výhledem na sopku El Misti, která se tyčí nad městem.

DEN 6: AREQUIPA - KAŇON COLCA - PUNO

Brzy ráno vyrazíme autobusem z Arequipy směr městečko Chivay, které je bránou do Kaňonu Colca La Cruz del Cóndor (Kříž Kondora) po cestě táhnoucí se podél okrajů Kaňonu Colca, nejhlubšího kaňonu na světě, který v největší hloubce měří 4100m. Několikrát se zastavíme, abychom se mohli pokochat nádhernými výhledy na Kaňon. Průvodce nám vysvětlí historii a současnost obyvatel Kaňonu. Vystoupáme ke slavnému La Cruz del Cóndor – odkud je nádherný výhled na Kaňon a plachtící Kondory Andské, druhého největšího suchozemského ptačího druhu. Při návratu do Chivay se zastavíme na oběd v místní restauraci.

Po obědě vyrazíme směr Puno. Vystoupáme až do výšky 4950 m.n.m. na vyhlídkovou terasu El Mirador de los Andes (Vyhlídka And), kde se zastavíme a pokocháme se vyhlídkou na blízké i vzdálené vulkány departamentu Arequipa. Také budou k vidění lamy Alpaky a Vikuně. Ve výšce 4400 m.n.m se zastavíme u Las Lagunillas, jezer, kde budeme mít možnost vidět chov pstruhů, plameňáky a další ptačí druhy peruánského Altiplana. Dnešní cestu ukončíme v malebném prostředí jezera Titicaca ve městě Puno. Tady přenocujeme v místním hotelu.

DEN 7: PUNO - UROS - TAQUILE

Ráno po snídani se dopravíme do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.​

DEN 8: PUNO - CUSCO

Ráno začne náš přesun z od jezera Titicaca a peruánského Altiplana do královského města Inků, Cusca. Dorazíme kolem 15 h a po ubytování se v hotelu vyrazíme na úvodní seznamovací prohlídku s Cuscem.

DEN 9: CUSCO CITY TOUR

Dnešní den odpoledne začneme formou Cusco City Tour, které nám představí incké a koloniální památky v Cuscu a jeho okolí - KatedrálaChrám Slunce - Qorikancha, Sacsayhuaman, Puca Pucara, Tambomachay).

DEN 10: POSVÁTNÉ ÚOLÍ VIP - AGUAS CALIENTES

Ráno se vydáme do Posvátného údolí Inků. V městečku Chinchero nám v místní textilce vysvětlí, jak se zpracovává vlna z ovcí a alpak, uvidíme kontrasty incké a koloniální architektury. Po příjezdu do Moray nám osvětlí původ a užití kruhových teras. V Maras se necháme okouzlit místními solnými políčky a nedaleko Urubamby poobědváme v jedné z nejlepších restaurací Posvátného údolí. Dále budeme pokračovat do města Ollantaytambo. Tady navštívíme inckou pevnost, která se rozléhá nad údolím. Odpoledním vlakem se dopravíme do Aguas Calientes. Tady se ubytujeme a povečeříme. 

DEN 11: MACHU PICCHU - CUSCO

Brzy ráno se vydáme na prohlídku samotného "Ztraceného města Inků" - Machu Picchu. Prozkoumáme jeho chrámy, nebo volitelně vystoupáme na Huayna Picchu nebo Horu Machu Picchu, kde se nám naskytne nezapomenutelný pohled na Machu Picchu. Odpoledne se vrátíme do Aguas Calientes, kde poobědváme a vydáme se vlakem zpět do Cusca.

DEN 12: VOLITELNĚ: LAGUNA HUMANTAY / BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) / JIŽNÍ ÚDOLÍ

LAGUNA HUMANTAY

Podrobný popis naleznete zde.

BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN)

Podrobný popis naleznete zde.

JIŽNÍ ÚDOLÍ

Podrobný popis naleznete zde.

DEN 13: CUSCOLIMA

Přesuneme se dopoledním letem do Limy a odpoledne strávíme v místní bohémské čtvrti Barranco, kde budeme mít možnost se občerstvit ve známé kavárně La Bodega Verde. Pak se přesuneme do business a rezidenční čtvrti Miraflores, projdeme se po Maleconu (pobřežní promenádě), navštívíme centrum Larcomar a přes Kennedyho Park se dostaneme do srdce Miraflores

DEN 14: LIMA CITY TOUR

Dnešní den se ponese v duchu objevování Limy jak předkolumbovské (Huaca Pucllana, Muzeum Larco), tak koloniální (Klášter svatého Františka, Plaza de Armas a další).

DEN 15: LIMA GASTRONOMICKÁ

V 9.30h nás vyzvednou v hotelu a pojedeme na typický trh s čerstvými produkty v Limě a v místní restauraci s nádherným výhledem na Pacifický oceán se naučíme připravovat národní pokrmy, jako jsou Ceviche Peruano a Causa Limeña, a pít národní nápoj Peru, Pisco.

DEN 16: LIMA - EVROPA

Návrat zpět do vlasti.

Cena zájezdu

63 560 Kč / 2730 USD / 2420 EUR + letenka Evropa - Lima

* Doplatek za jednolůžkový pokoj: 8860 Kč / 380 USD / 337 EUR

** Slevy:

 • 3% při registraci nejméně 2 měsíce před termínem zájezdu

 • 3% při registraci 1+ další cestující (za každého cestujícího uvedeného v registraci)

 • 4% při registraci 1+ další cestující nejméně 2 měsíce před termínem zájezdu (za každého cestujícího uvedeného v registraci)

*** Cenová kalkulace použitím kurzu CZK/USD a USD/EUR ke dni 20.2.2019. V případě změny kurzu o +/-5% v den registrace zájezdu se cena přepočítá kurzem platným v den registrace.

Trvání

16 dní / 15 nocí

Zahrnuje
 • všechny přesuny mezi místy (linkové autobusy, mikrobusy, lodě)

 • vnitrostátní letenka: Cusco - Lima 

 • autobus: Aguas Calientes - Machu Picchu - Aguas Calientes

 • vlak: Ollantaytambo - Aguas Calientes – Ollantaytambo

 • všechny vstupy do navštívených míst

 • český průvodce

 • všechny prohlídky s profesionálními místními průvodci

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 10x hotel 4*, 4x hotel 3*

 • strava: Oběd - 6./7./8./10./15. den / 12. den při volbě: Laguna Humantay/Barevná hora

 • zabezpečení letů

 • informační materály

Nezahrnuje
 • cena neobsahuje cenu letenky Evropa - Lima - Evropa, která je závislá od termínu zájezdu a místa odletu

 • 4. den - Volitelně: let nad pouští Nazca 120 USD / výlet do Nekropole Chauchilla v Nazce 30 USD

 • poplatky za nadrozměrná zavazadla

 • ubytování v důsledku zrušení letu

 • doplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (povinné pro jednotlivce). V případě souhlasu o doobsazení pokoje dalším zájemcem nás informujte v registračním formuláři. Když bude možné doobsadit pokoj dalším zájemcem, vrátíme Vám doplatek za jednolůžkový pokoj.

 • strava neuvedena v sekci "Zahrnuto"

 • alkoholické nápoje 

 • pojištění

 • spropitné 

 • prádelna

 • telefonní hovory 

 • ostatní výdaje osobní potřeby

 • extra výdaje v důsledky "vyšší moci - vis major"

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now