Machu Picchu

Program

Je jenom málo míst na světě, které jsou více magické a mysteriózní než  Machu Picchu. Citadela, tyčící se na hřebenu hory Machu Picchu ve výšce 2430 mnm byla vybudována v 15. století na vrcholu Inckého impéria. Když španělští dobyvatelé vtrhli do Peru v 30. letech 16. století, zůstalo Machu Picchu opuštěné a zřejmě i zapomenuté až do roku 1911, když objevitel Hiram Bingham dorazil k tomuto místu, později publikoval svůj objev v National Geographic a tím ho celosvětově proslavil. Machu Picchu je na seznamu Světového dědictví UNESCO a v roce 2007 bylo vybráno jako jeden z Novodobých divů světa.

V naší nabídce máme několik variant jak navštívit Machu Picchu:

1. Machu Picchu vlakem (klasická cesta):

Ráno vyrazíme mikrobusem do města Poroy nebo Ollantaytambo (záleží na tom, jakou třídu vlaku se rozhodneme použít Expedition, Vistadome, Belmond Hiram Bingham), kde přesedneme na vlak a údolím řeky Vilcanota/Urubamba se dopravíme do Aguas Calientes. Autobusem se pak dostaneme přímo ke vstupu do archeologického komplexu Machu Picchu. Po prohlídce s výkladem od našeho průvodce budeme mít čas na vlastní prohlídku a pořízení fotografií. Zpět do Aguas Calientes se dostaneme opět autobusem. Tady poobědváme a vydáme se na nádraží na vlak zpět do Poroy nebo Ollantaytambo, kde přesedneme na mikrobus, který nás dopraví do Cusca. U této varianty je možné také prodloužit pobyt v Aguas Calientes o jednu noc a vrátit se do Cusca až následující den. Tato opce se většinou nabízí zároveň s možností výstupu na Huayna Picchu nebo  Horu Machu Picchu, kde je potřeba více času na kombinovanou prohlídku (v každém případě je kombinovaná prohlídka doporučována a to z důvodu jiného pohledu na samotnou citadelu Machu Picchu z jednoho nebo druhého vrcholu).

2. Machu Picchu autem (alternativní a ekonomická varianta):

Tento způsob je alternativní cestou jak se dostat do Machu Picchu a je také cestou méně ekonomicky náročnou. Vyráží se z Cusca (3400 mnm) v 7.00h ráno mikrobusem, posnídáme v městečku Ollantaytambo (2800) mnm ve Svatém Údolí a pokračujeme přes sedlo  Abra Málaga (4300 mnm), kde se zastavíme aby jsme se pokochali výhledem na Andy a sestoupáme do městečka Santa Teresa  (1500 mnm), kde poobědváme a následně se dopravíme k Hydroelektrárně Santa Teresa (1800 mnm). Tady začne náš trek, který potrvá cca 2,5 hod podél železniční trati Perú Rail až do Aguas Calientes (2050 mnm), kam dorazíme cca v 17.30h. Tady povečeříme a přespíme. Následující den v 5.30h ráno se autobusem dopravíme k samotnému Machu Picchu (alternativa je vystoupat k Machu Picchu pěšky cca 450m převýšení = 45 min - 1 hod cesty). V 6h ráno se společně s průvodcem vydáme na prohlídku s výkladem, po které budeme mít čas na vlastní prohlídku a pořízení fotografií. Zpět do Aguas Calientes se dostaneme opět autobusem, nebo opět pěšky a to nejpozději v 11.30h, aby jsme se podél želeniční trati dostali k Hydroelektrárně Santa Teresa, kde nás ve 14.30h vyzvedne mikrobus a dopraví zpět do Cusca cca ve 21.30h. U této varianty je možné také prodloužit pobyt v Aguas Calientes o jednu noc a vrátit se do Cusca až následující den. Tato opce se nabízí zároveň s možností výstupu na Huayna Picchu nebo  Horu Machu Picchu, kde je potřeba více času na kombinovanou prohlídku. 

3. Machu Picchu prostředníctvím několikadenních treků, které nabízíme v části ADVENTURA.

Cena

od 2.600 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

Podle varianty

Zahrnuje
  • Podle varianty

Nezahrnuje
  • Podle varianty

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now