Inka Trek Klasik

Program

Inka Trek k Machu Picchu je jedním ze světově nejpopulárnějších treků. Tato cesta je plná přírodních krás v kombinaci se stavitelskou dovedností Inků. Tato cesta z kamene byla vytvořena Inky před dávnými stoletími jako přístupová cesta k Machu Picchu. Je částí celé síťe inckých cest, která číta cca 40.000km na území bývalé Incké říše (Od Ekvádoru až po Čile).

Rezervaci tohoto treku je potřeba udělat s předstihem několika měsíců, protože je k němu potřeba speciálního povolení Peruánské vlády. Denně se vydává 500 povolení, z toho pro turisty cca 200, ostatní jsou pro průvodce, nosiče, kuchaře. Pro plánování uskutečnění treku v hlavní sezóně květen - říjen, je potřeba rezervovat místo s předstihem minimálně 5 měsíců.

Naše agentura disponuje státní licencí k pořádání Inka Treku. 

V případě, že rezervaci nestihnete z důvodu vyčerpání kvót pro Inka Trek, nabízíme Vám alternativní treky ukončené návštěvou Machu Picchu: Zkrácený Inka Trek, Salkantay TrekInka Jungle TrekLares Trek. Každý z těchto treků je jedinečný svojím obsahem. Nebo Vám připravíme program na míru. ​

DEN 1: CUSCO – LLACTAPATA – HUAYLLABAMBA

 

Vyzvedneme Vás z hotelu mezi 6.00h a 6.30h a minibusem se přepravíme přes městečko Chinchero a Ollantaytambo do km 82, kde začíná náš 4-denní trek. Projdeme kontrolou a připojíme se ke skupině profesionálů (průvodci, kuchaři, nosiči), kteří nás budou doprovázet po celou dobu. Tento první den bude celkem jednoduchý, aby jsme si zvykli na chůzi v horách. Zároveň však bude ukázkou jedinečného Inckého stavitelství. První kilometry nás také bude doprovázet krásný pohled na věčně zasněžený vrchol hory Veronica. Naše cesta povede údolím řeky Vilcanota. První archeologické centrum, které po cestě uvidíme, bude LLactapata. Pak budeme pokračovat do Huayllabamba, kde budeme kempovat první noc. 

Délka treku: 7-8 hod

 

DEN 2: HUAYLLABAMBA – WARMIWAÑUSCA – PACAYMAYO

Po snídani začnem náš druhý a možná nejtěžší den treku. Vystoupáme do průsmyku Warmiwañusca, který je ve výšce 4200 mnm. Tady se dostaneme do nejvyššího bodu našeho treku a budeme moct vychutnat pohledy na okolní hory. Pak sestoupáme do údolí, do místa Pacamayo, kde přenocujeme druhou noc.

Délka treku: 6-7 hod

DEN 3: PACAYMAYO – RUNKURACAY – SAYACMARCA – PHUYUPATAMARCA – WIÑAYWAYNA

Tento den začneme velmi brzy. Odměnou nám bude den plný návštěv zajimavých archeologických míst. První z nich bude Runkurakay.  Taktéž od tohoto místa bude chodník Inka dlážděný kameny. Další zastávkou bude komplex Sayacmarca. Projdeme Inckým tunelem vytesaným ve skále, vystoupáme do průsmyku Phuyupatamarca a následně sestoupáme k archeologickému komplexu stejného jména. Budeme pokračovat atraktivním chodníkem vedoucím hustou vegetací ve vyšší džungli, bohatou na faunu a flóru, až dorazíme do předposledního archeologického komplexu Intipata. Po posledních 20 minutách treku se dostaneme do posledního zajimavého archeologického místa Wiñaywayna. Tady, v blízkém kempu stejného jména přenocujeme třetí noc.​​

Délka treku: 7 - 8 hod

DEN 4: WIÑAYWAYNA – INTIPUNKU – MACCHU PICCHU – CUSCO

Poslední den našeho treku vstaneme kolem 3.30h. Po snídani vyrazíme k cíli našeho 4 denního putování krásnou peruánskou přírodou a zastávkama v Inckých archeologických komplexech. Tímto cílem je Machu Picchu. Nejdříve projdeme Intipunku (Sluneční brána), kde se zastavíme a pokuď počasí dovolí, budeme svědky východu Slunce nad Machu Picchu. Taky budeme moct ocenit jedinečný pohled na tuto citadelu z jiného úhlu. Sestoupáme dolů do samotného Machu Picchu a budeme mít dvouhodinovou prohlídku s výkladem. Pak bude dostatek času na individuální prohlídku a pořízení fotografií. Odpoledne se autobsem odvezeme do Aguas Calientes a přestoupíme na vlak Vistadome do  Ollantaytambo a následním transferem autobusem se dostanem zpátky do Cusca a hotelu.

Délka treku: 2 hod

Cena

od 15.600 Kč

Frekvence

Podle dostupnosti

Trvání

4 dni / 3 noci

Zahrnuje
 • privátní doprava

 • profesionální průvodci

 • kuchaři a kuchyňské vybavení

 • nosiči (5kg na osobu)

 • jídelní stan a WC stan

 • kompletní strava, včetně vegetariánské po dobu treku

 • stan a matrace

 • jízdenka na vlak zpátky do Cusca

 • transfer do hotelu

Nezahrnuje
 • strava - snídaně první den, oběd poslední den

 • spací pytel a taška na osobní věci, které ponese nosič

 • malý baťůžek a nezbytné věci pro trek (lampička, láhev na vodu, teplé oblečení, pršiplášť, opalovací krém, repelent, pokrývka hlavy proti slunci)

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now