Ausangate Trek

Program

I když není Ausangate trek tak populární jako Inka trek, je vyjímečný tím, že prochází divokými a málo navštěvovanými místy Peru.

Procházi pohořím Vilcanota a jeho několika průsmyky ve výšce cca 5000 mnm, pak sestupuje do údolí a tradičních peruánských vesnic. Uvidíte věčně zasněžené vrcholky místních horských velikánů, stáda lam, ledovce a tyrkysové jezera, všechno zasazeno do tohoto překrásného pohoří. Budete mít možnost vidět i Barevnou horu Winicunca.

Pohoří Vilcanota leží 100 km jihovýchodně od Cusca. Má několik vrcholů přesahujících 6000 mnm, včetně posvátného Ausangate (6372 mnm) nejvyšší hory v regiónu Cusco. K tomuto treku není potřeba povolení, jako je to v případě Inka treku. Trek je jedním z nejklidnějších treků v regionu a ztěží potkáte další turisty. Budete mít možnost pozorovat divoký život zvířat jako jsou kondoři, vikuně, rysy a pumy. Kempy jsou většinou u krásných modrých horských jezer. Budete mít taky možnost se koupat v přírodních termálních pramenech. 

Ausangate trek je jedním z mála treků v Peru, kde je možnost si na celý trek pronajmout koně. Ovšem některé úseky jsou tak strmé, že je nutné jít vedle koně. 

Samotný trek je kvalifikovaný stupněm "C", což znamená že trek je dlouhý a hodně úseků je ve velké výšce. Budete potřebovat dobrou fyzickou kondici a výdrž.

Ausangate trek se nabízí v několika verzích (4, 5, 6 a 7 dní). Nejpopulárnější je 6 denní program, který Vám nabízíme.​

DEN 1: Brzy ráno Vás vyzvedneme z hotelu a vyrazíme z Cusca jihovýchodně do místa začátku treku Tinki a zastavíme se na cestě v městečkách Ocongate a Qatca, kde nám nabídnou místní napoj a poznáme místní kulturu. Tato cesta nám zabere asi 3.5 hod. Z Tinki budeme pokračovat údolím Vilcanota mírným stoupáním až k travnatým pláním. Odsud bude první výhled na pohoří Vilcanota a jeho dva vrcholy Ausangate a Colque Cruz. Překročíme řeku Mapacho a přes vesnice místních komunit dorazíme k základnímu táboru Ausangate. Kemp je v blízkosti termáních pramenů Upis (4408 mnm). 

DEN 2: Ráno vyrazíme, abychom zdolali první horský průsmyk Arapa (4850 mnm). Po dosažení průsmyku se zastavíme na lehký oběd před sestupem do údolí štěrkovým chodníkem. Projdeme kolem  zeleného jezera Puqa Q'ocha (4556 mnm). Přenocujem v kempu v údolí vedle modrého jezera Jatun Puqa Q'ocha. Z tábora nude možnost vystoupat na blízký hřeben,z kteréhouvidíme červeně zbarvené jezero Vino Q'ocha. Každé jezero v regionu je jinak zbarveno díky sedimentům z blízkých hor.

DEN 3: Dnešní část treku začneme velmi brzy ráno, projdeme kolem stád lam a alpak a vystoupáme do nejvyššího průsmyku na treku (4800 mnm). Tento dnešní výkon bude odměněn dechberoucím pohledem na jihovýchodní pohoří Vilcanota. K vidění budou taky vrcholy Mariposa  a Caracol. Je to taky místem odkud můžeme pozorovat kondory samotáře a obdivovat jejich velikost. Po sestupu do údolí dorazíme podél řeky Jampamayo do malé vesničky Jampa, předtím než dorazíme do kempu v Chillca (4456 mnm).

DEN 4: Čtvrtý den bude nejjednoduchší částí celého treku, který povede podél Pampa Jutunpata a při březích jezera Ticllacocha. Tato část údolí je velkou příležitostí spatřit zástupce místní divoce žijíci fauny - vizcacha, rys, vikuně. Nejdříve se zastavíme na oběd a posilníme se před výstupem na poslední průsmyk treku - Q’ampa (5000 mnm). Z průsmyku uvidíme několik hezky zbarvených jezer, třpitících se v slunečním svitu. Sestoupíme na druhou stranu údolí k tyrkysovému jezeru Q’omercocha (4704 mnm) a tady přenocujeme v kempu.

DEN 5: Po snídani budeme pokračovat v sestupu do vesnice Pajchanta (4010 mnm). Lokální komunita se živí chováním dobytka a zemědělstvím. Vesnice je velmi autentickým pohledem do tradiční peruánské kultury. Nachází se tady i přírodní termální prameny, kde můžeme ulevit unavenému tělu a hlavně nohám. Tady v kempu přenocujeme.

DEN 6: Ráno posnídáme a vyrazíme zpátky do Tinki, kde nastoupíme na autobus směr Cusco.

Cena

od 6.900 Kč

Frekvence

Podle dostupnosti

Trvání

6 dní / 5 nocí

Zahrnuje
 • doprava - z Cusca do Tinki a zpět

 • profesionální průvodce

 • koně určené k nošení vybavení a osobních vecí (max 5kg na osobu)

 • kuchař

 • kuchyňský stan, jídelní stan, WC stan

 • strava na treku - (5x snídaně, 5x oběd, 5x večeře, včetně vegetariánské volby)

 • osobní stan a matrace

Nezahrnuje
 • strava - snídaně první den, oběd poslední den

 • spací pytel

 • taška na osobní věci pro nosiče

 • osobní baťůžek (láhev na vodu, lampička, teplé oblečení, pršiplášť, opalovací krém, repelent, pokrývka hlavy proti slunci)

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now